Proyo araştırması
Üniversite Etki Endeksi 2026: Genç yetenek programlarına hangi üniversiteler giriyor?
Kısa cevap
Üniversite Etki Endeksi, Proyo'nun Ekim 2026'da 18 şirketin genç yetenek hattından derlediği 1.296 herkese açık profile dayanır ve 123 üniversiteyi kapsar. En seçici altı üniversite (İTÜ, Boğaziçi, Koç, ODTÜ, Bilkent, Sabancı) profillerin %30,7 kadarını oluşturuyor; yani stajyerlerin yaklaşık üçte ikisi bu altı okulun dışından geliyor. Asıl fark sektörde: pay en yüksek Hızlı tüketim %48,7, en düşük Havacılık %5,5. Programlar için hazırlanırken Proyo (proyo.app) açık ilanları tek akışta toplar ve CV'ni her ilana göre 15–20 saniyede uyarlar.
Sektöre göre üniversite dağılımı
Ofis ve ticari programlar seçici okullardan daha çok alıyor; fabrika ve savunma hatları ise yerel üniversitelere dayanıyor. Sektör ortalaması tek bir programı anlatmaz: hızlı tüketimde bile program bazında top-6 payı çok değişiyor.
| Sektör | Program | Profil | Top-6 payı | İstanbul | Ankara |
|---|---|---|---|---|---|
| Hızlı tüketim | 5 | 310 | %48,7 | %53,9 | %19,4 |
| Telekom | 1 | 48 | %45,8 | %89,6 | %6,2 |
| Finans | 1 | 68 | %30,9 | %67,6 | %20,6 |
| Otomotiv ve sanayi | 8 | 595 | %28,7 | %60,5 | %8,2 |
| Savunma | 2 | 220 | %13,6 | %15 | %63,2 |
| Havacılık | 1 | 55 | %5,5 | %23,6 | %3,6 |
18 programın karşılaştırması
Top-6 payına göre sıralı. Karşılaştırmayı sektör içinde yap: fabrika stajı alan bir şirketle ofis programını yan yana koymak yanıltır.
| Program | Sektör | Profil | Top-6 payı | Örneklem |
|---|---|---|---|---|
| L'Oréal WINtern | Hızlı tüketim | 48 | %81,2 | Gösterge niteliğinde (80'in altı) |
| P&G Rocket Start | Hızlı tüketim | 56 | %71,4 | Gösterge niteliğinde (80'in altı) |
| Vodafone Discover | Telekom | 48 | %45,8 | Gösterge niteliğinde (80'in altı) |
| Philip Morris INKOMPASS | Hızlı tüketim | 114 | %45,6 | İyi (100+) |
| Mercedes-Benz Türk PEP | Otomotiv ve sanayi | 83 | %39,8 | Yeterli (80–99) |
| Arçelik / Beko Fresh Start | Otomotiv ve sanayi | 90 | %38,9 | Yeterli (80–99) |
| Şişecam First Step / Together | Otomotiv ve sanayi | 89 | %36 | Yeterli (80–99) |
| Borusan Alpha | Otomotiv ve sanayi | 53 | %34 | Gösterge niteliğinde (80'in altı) |
| Mercedes-Benz Otomotiv Drive Up | Otomotiv ve sanayi | 71 | %33,8 | Gösterge niteliğinde (80'in altı) |
| Garanti BBVA Talent Week / interns | Finans | 68 | %30,9 | Gösterge niteliğinde (80'in altı) |
| TUSAŞ SKY Discover/Experience | Savunma | 110 | %23,6 | İyi (100+) |
| Anadolu Efes Project Future | Hızlı tüketim | 34 | %23,5 | Gösterge niteliğinde (80'in altı) |
| Coca-Cola İçecek Drive4Sales / interns | Hızlı tüketim | 58 | %20,7 | Gösterge niteliğinde (80'in altı) |
| Ford Otosan Gelecek Tasarımcıları | Otomotiv ve sanayi | 83 | %20,5 | Yeterli (80–99) |
| BSH Generation BSH | Otomotiv ve sanayi | 51 | %11,8 | Gösterge niteliğinde (80'in altı) |
| Bosch Smart Start | Otomotiv ve sanayi | 75 | %8 | Gösterge niteliğinde (80'in altı) |
| Pegasus GoYoung | Havacılık | 55 | %5,5 | Gösterge niteliğinde (80'in altı) |
| HAVELSAN HİT | Savunma | 110 | %3,6 | İyi (100+) |
Üniversite sıralaması
26 üniversitenin kendi sayfası var; 15 profilin altındaki üniversitelere sayfa açmıyoruz.
| Üniversite | Şehir | Tür | Profil | Genel pay | Görüldüğü program |
|---|---|---|---|---|---|
| İTÜ | İstanbul | Devlet | 112 | %8,6 | 16 |
| Boğaziçi | İstanbul | Devlet | 86 | %6,6 | 15 |
| YTÜ | İstanbul | Devlet | 76 | %5,9 | 16 |
| Koç | İstanbul | Vakıf | 61 | %4,7 | 15 |
| TOBB ETÜ | Ankara | Vakıf | 50 | %3,9 | 4 |
| ODTÜ | Ankara | Devlet | 48 | %3,7 | 13 |
| Bilkent | Ankara | Vakıf | 46 | %3,5 | 12 |
| Sabancı | İstanbul | Vakıf | 45 | %3,5 | 14 |
| Marmara | İstanbul | Devlet | 42 | %3,2 | 15 |
| Uludağ | Bursa | Devlet | 34 | %2,6 | 8 |
| Gazi | Ankara | Devlet | 33 | %2,5 | 7 |
| Kocaeli | Kocaeli | Devlet | 31 | %2,4 | 7 |
| Özyeğin | İstanbul | Vakıf | 30 | %2,3 | 14 |
| Bahçeşehir | İstanbul | Vakıf | 28 | %2,2 | 13 |
| Türk-Alman | İstanbul | Devlet | 27 | %2,1 | 6 |
| Yeditepe | İstanbul | Vakıf | 26 | %2 | 11 |
| Hacettepe | Ankara | Devlet | 25 | %1,9 | 12 |
| İstanbul Üniversitesi | İstanbul | Devlet | 24 | %1,9 | 10 |
| İstanbul Bilgi | İstanbul | Vakıf | 22 | %1,7 | 10 |
| Kapadokya | Nevşehir | Vakıf | 21 | %1,6 | 1 |
| Eskişehir Teknik | Eskişehir | Devlet | 20 | %1,5 | 4 |
| İzmir Ekonomi | İzmir | Vakıf | 17 | %1,3 | 5 |
| Ege | İzmir | Devlet | 17 | %1,3 | 7 |
| Ankara Üniversitesi | Ankara | Devlet | 17 | %1,3 | 6 |
| Dokuz Eylül | İzmir | Devlet | 16 | %1,2 | 6 |
| Anadolu | Eskişehir | Devlet | 16 | %1,2 | 11 |
Bölümlere göre
Bölüm bilgisi 1.296 profilin yalnızca 378 tanesinde görünüyor. Bu yüzden bölüm sayfaları kaba bir resimdir, oran değil.
- Endüstri Mühendisliği (94)
- Makine Mühendisliği (44)
- Elektrik-Elektronik Mühendisliği (35)
- Bilgisayar Mühendisliği (46)
- Kimya Mühendisliği (24)
- İşletme (39)
Yöntem ve sınırlar
- Kaynak: Google'ın dizine aldığı herkese açık LinkedIn profillerinin arama sonucu özeti (başlık, unvan, ilk eğitim satırı). Giriş yapılmadı, profil kazınmadı.
- Birim şirkettir, program değil: kişiler programın adını çoğu zaman yazmadığı için örneklem o şirketin stajyer, trainee ve öğrenci profillerinden oluşur. Tablolardaki program adı o şirketin bilinen genç yetenek hattını gösterir.
- Top-6: İTÜ, Boğaziçi, Koç, ODTÜ, Bilkent, Sabancı.
- Örneklem eşiği: 100+ iyi, 80–99 yeterli, 80'in altı gösterge niteliğinde.
- Yalnızca toplu sayılar yayımlanır: isim, profil bağlantısı ya da tek tek satır yoktur. Tek kişilik hücreler gösterilmez.
- Dil etkisi: "Intern at X" yazanlar seçkin özel ve İstanbul üniversitelerine, "X şirketinde Stajyer" yazanlar devlet ve bölge üniversitelerine kayıyor. İki kalıp da arandı ama karışım şirkete göre değişir.
- Zorunlu staj etkisi: Fabrikalardaki zorunlu yaz stajları yerel üniversiteleri öne çıkarır; seçici ofis programları çoğunlukla uzun dönem stajdır. Yani "şirket stajyeri" her zaman "seçici program" demek değildir.
- Görünürlük etkisi: Google yalnızca bazı profilleri dizine alır. Sayılar bir nüfus sayımı değil, örneklemdir; anlamlı olan paylardır.
- Coğrafya etkisi: Fabrika ve merkez ofisler yerel hat oluşturur (HAVELSAN'da TOBB ETÜ, Ford'da Kocaeli ve Eskişehir, Bosch'ta Uludağ, Mercedes-Benz Türk'te Türk-Alman). Top-6 payını şehir dağılımıyla birlikte oku.
Sık sorulan sorular
Üniversite Etki Endeksi nedir?
Proyo'nun Ekim 2026'da 18 şirketin genç yetenek hattından 1.296 herkese açık profili üniversiteye göre eşleştirdiği araştırmadır. Yalnızca toplu sayılar yayımlanır.
Top-6 üniversiteler hangileri ve payları ne kadar?
İTÜ, Boğaziçi, Koç, ODTÜ, Bilkent, Sabancı. Endeksteki profillerin %30,7 kadarı bu altı üniversiteden geliyor; pay sektöre ve programa göre çok değişiyor.
Bu veriler kabul oranı mı?
Hayır. Endeks kimlerin girdiğini gösterir, kaç kişinin başvurup elendiğini değil. Başvuru sayıları bilinmediği için buradan bir kabul oranı çıkarılamaz.
"Gösterge niteliğinde" ne demek?
Örneklemi 80 profilin altında kalan programlar için kullanılır. Bu programlardaki paylar yön gösterir, kesin sayı gibi okunmamalıdır.
Endeksi nasıl kaynak gösterebilirim?
"Proyo, Üniversite Etki Endeksi, Ekim 2026" yazıp bu sayfaya bağlantı verebilirsin. Üniversite kulüpleri ve gazeteciler özet raporu PDF olarak da kullanabilir.